Samorząd Uczniowski

12 października 2018 Samorząd Uczniowski LWJ zaprosił wszystkich pierwszoklasistów do auli szkolnej. Nadszedł czas, by zostali  symbolicznie  przyjęci  do społeczności Jagiellończyków podczas "Otrzęsin ".

Uroczystość rozpoczęła się  od życzeń dla wszystkich zebranych z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Następnie ustępujący przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Mikołaj Józefowicz (3a)  przedstawił swoją  następczynię na tym stanowisku w tym roku szkolnym – Weronikę Podgórską (2h).

Po części oficjalnej każda z klas musiała się zaprezentować  w stylizacji związanej z krajem, który wcześniej wylosowała. Uczniowie bardzo zaangażowali się w przygotowania do występu. Podczas prób stworzyli  rozmaite  choreografie z wykorzystaniem  rekwizytów  i elementów scenografii. Również te walory były oceniane podczas prezentacji klasy.

Członkowie jury – Pani Dyrektor Małgorzata Pawlak, Pani Dyrektor Małgorzata Duch, uczniowie: Zuzanna Kurowska oraz Filip Rożniak - stanęli przed  trudnym zadaniem, ponieważ poziom występów stał na bardzo wyrównanym poziomie.

Po krótkiej naradzie jury ogłosiło werdykt, który  spotkał się z wielką aprobatą widowni.

Wygrała klasa 1h, drugie miejsce zajęła klasa 1f, a trzecią lokatę wywalczyli uczniowie z 1b.

Zwycięska ekipa otrzymała od organizatorów Puchar Przechodni, którym mogą się szczycić przez cały rok szkolny. Za rok to trofeum przejdzie w posiadanie kolejnych triumfatorów.

Oczywiście nikt nie odszedł z pustymi rękami, ponieważ każda z grup otrzymała dyplomy i wyróżnienia za wspaniały udział w tegorocznych "Otrzęsinach".

Uroczystość zorganizowali:
*Ania Abramczyk