DZIEŃ HUMANISTY I LINGWISTY W JAGIELLONCE

W piątek 16 listopada 2018 roku uczniowie klas 3 GA, 3GB, 1A, 1B, 1H, 2A, 2B, 2C oraz 2H zgromadzili się w auli, by, jak co roku, wspólnie świętować Dzień Humanisty i Lingwisty. Imprezę rozpoczął wykład Pani dr Anny Araucz, która w niezwykle przystępny sposób przybliżyła nam historię rozwoju języka angielskiego na przestrzeni dziejów.

Na uczniów czekała także solidna porcja rozrywki w postaci gier i zabaw językowych. Chętni mogli zmierzyć się z najbardziej zagmatwanymi niuansami polskiej mowy, ochotnicy walczyli dzielnie z angielskimi przysłowiami, a najwięksi śmiałkowie Jagiellonki z powodzeniem uchronili swoje języki w starciu z obcojęzycznymi łamańcami. Na koniec mogliśmy podziwiać, jak nasi Uczniowie rozumieją się niemal bez słów w popularnej grze „Tabu”.

Oczywiście nasza uroczystość nie mogła odbyć się bez scenicznych występów Zuzanny Dobaczewskiej, Zuzanny Kurowskiej, Sary Bisping-Janiak oraz zespołu w składzie: Gabriel Czerniejewski, Wiktor Sztupecki i Miłosz Misiak, którzy zaśpiewali dla nas w różnych językach, dostarczając nam wielu emocji i niezapomnianych wrażeń.

Imprezę poprowadziły Uczennice klasy 2H: Julia Duch i Michalina Stańczak.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom poszczególnych konkursów i zapraszamy za rok.

Komunikat przekazała Pani Profesor Karolina Marszałek.