WARSZTATY Z FIZYKI: PRZEZ ZABAWĘ DO WIEDZY

W sobotę 20 października mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole uczniów płockich szkół podstawowych, miłośników eksperymentów fizycznych.

W trakcie dwugodzinnego spotkania w ramach wydarzenia „Warsztaty fizyczne” nasi goście i my sami mieliśmy możliwość uczyć się w najbardziej naturalny sposób – przez zabawę.

Uczniowie Jagiellonki przygotowali kilkanaście stanowisk z doświadczeniami z całego zakresu fizyki: produkowaliśmy suchy lód, wytwarzaliśmy fale, leczyliśmy wady wzroku, sprawdzaliśmy działanie słuchawek zrobionych ze zwykłego sznurka, zatapialiśmy i zmuszaliśmy do pływania różne przedmioty, uzyskaliśmy wrzątek o temperaturze pokojowej, utwardzaliśmy żelki i powiększaliśmy pianki, pokazaliśmy wytrzymałość balonów i surowego jajka.

Odwiedziło nas około 70 gości w wieku od lat 5 do 50. Wszystkim bardzo dziękujemy i zapraszamy za rok!

Anna Siekierska i Małgorzata Chrabąszcz