Pierwsza płocka edycja młodzieżowej konferencji TEDx odbyła się w Jagiellonce 22 września.

Organizatorami wydarzenia byli uczniowie obu klas z programem Matury Międzynarodowej IB DP a słuchaczami uczniowie płockich liceów oraz goście spoza miasta. Temat przewodni: ‘Let me tell you YOUR story’ (z ang. “Pozwól opowiedzieć mi TWOJĄ historię”).

Uczestnicy wysłuchali ośmiu wystąpień w języku angielskim lub polskim. Tematyka była przeróżna – od oswajania rozmów z psychologiem, układania konkretnych planów na kolejne 31 536  000 sekund po fascynację historią i podróże po świecie. Występujących łączy ogromna pasja i to właśnie nią chcieli zarazić słuchaczy. Być może udało nam się zainspirować kogoś do działania, podjęcia nowego wyzwania, realizacji dużych (lub całkiem małych) marzeń od dawna schowanych gdzieś na dnie szuflady...

Imprezę poprowadzili Agata Flak i Wiktor Duch, a na naszej scenie wystąpili:

• Katarzyna Napiórkowska: It’s ok not to be ok;
  • Yuta Ishikawa: How to master learning;
  • Aneta Borkowska: Psycholog jako trener personalny duszy;
  • Krzysztof Orankiewicz: Co się stanie w przyszłym roku;
  • Marcin Jaroszewski: How I became a chart freak;
  • dr Anna Araucz: The appeal of history;
  • Mariusz Lewandowski: Być albo nie być;
  • Maja Zawierzeniec: Philosophy of dream walking.

Konferencja odbyła się przy wsparciu i pod patronatem Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego.

W nasz projekt uwierzyło również kilka lokalnych firm i również dzięki nim tak wspaniale spędziliśmy cały dzień. Sponsorami TEDxYouth@Jagiellonka byli: Cameleon, Bar Krokiet,  Komunikacja Miejska Płock, Absolut Partner, Studio Euro Media oraz Piecobud. Bardzo dziękujemy im za wsparcie.

Patronat medialny: Radio RPL Płock  https://radiorpl.fm/gosc-rpl-fm-agata-flak-wiktor-duch/