W środę 29 stycznia klasa 1GC  ( biol./chem./ang.) wzięła w udział w zajęciach laboratoryjnych w katedrze Neurobiologii i  katedrze Cytofizjologii Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŁ.  Uczniowie Jagiellonki pod kierunkiem: dr hab. Renaty Bocian, dr. Bartosza Cabana i dr. Konrada Winnickiego przeprowadzili elektroforezę i  izolację DNA z komórek spichrzowych korzenia cebuli oraz badali fizjologię człowieka doświadczalnie, m.in. przewodnictwo nerwu łokciowego, wpływ zmieniającego się bodźca wzrokowego  na błędnik.

Szczególnie serdecznie, za opieką podczas zajęć, chcemy podziękować Kierownikowi Katedry Panu prof. dr. hab. Janowi Konopackiemu, nieocenionemu w pomaganiu innym w potrzebie.

Zajęcia się bardzo uczniom spodobały i mamy nadzieję szybko wrócić do laboratorium Wydziału BiOŚ UŁ.

Opiekunowie: J. Grommunt, B. Reszczyńska, A. Żabka.