„Dzieckiem stać się na nowo,
niezwykłą poczuć moc,
odnaleźć naszą gwiazdę
w tę Świętą Noc.

przygasną setki wtórnych gwiazd.
Ten krzyk cokolwiek śmieszny
i jazgot ulic wielkich miast.

Niech błyśnie pierwsza gwiazda,
by to, co ważne, ważnym mogło się stać…

W czwartkowe popołudnie- 19.12.2019  szkolna aula wypełniła się po brzegi uczestnikami Jagiellońskiego Koncertu Świątecznego, którzy w napięciu wyczekiwali na rozpoczęcie uroczystości. Tematyka doskonale oddawała okres gorączkowych przegotowań do z zbliżających się świąt. Jednak to , czego doświadczyliśmy za sprawą śpiewu naszych uczniów, muzyki, scenografii, świateł i magicznego klimatu przerosło wszelkie oczekiwania.Za sprawa pięknych i profesjonalnie przygotowanych piosenek i pastorałek wędrowaliśmy z Marią i Dzieciątkiem przez pustynię, towarzyszyliśmy zaniepokojonemu Józefowi, wspomnieliśmy nieobecnych, przemierzaliśmy różne kultury : od ukraińskiej, przez polski folklor , aż  do świątecznej klasyki anglosaskiej.

Ponadgodzinny  koncert skończył się aplauzem publiczności, która urzeczona wykonawcami zapamiętała:

„…Zabłądzić łatwo, trudny każdy krok
Tak mało mamy, tylko tę nadzieję
Która rozjaśnia nam codzienny mrok”.

W koncercie wystąpili:

Wiktoria Aftańska,

Aleksandra Cicholc,

Agnieszka Ciechomska,

Maria Ciećwierz,

Klaudia Fangrat ,

Julia Gronczewska,

Weronika Korpowska ,

Weronika Lewandowska,

Natalia Łakomiec,

Maja Mazurowska,

Hanna Paszkiewicz,

Wiktoria Piątek,

Julia Szpakowska

oraz Wiktor Mieczykowski.

Koncert przygotowali : p. Ewa Koston, p. Marek Misiak. p. Katarzyna Brześcinska, p. Justyna Pająk- Jaroszewska.

Tekst: A. Żabka

Zdjęcia: K. Filipkowski