Jagiellończycy zdobywali Wydział Filologii Polskiej na Uniwersytecie  Łódzkim

W piątek 13 grudnia, na przekór pogodzie i przesądom, klasa III E odwiedziła Wydział Filologii Polskiej Uniwersytetu Łódzkiego  i wzięła udział w zajęciach warsztatowych , na które złożyły się: zajęcia w studiu radiowym  oraz wykład z pracownikiem naukowym UŁ.

Warsztaty w radiu zostały poprowadzone przez studentów III roku Koła Dziennikarskiego na Wydziale Filologii . Prowadzący obiecali umieścić na swoim fb nagranie z udziałem naszych uczniów. W drugiej części uczestniczyliśmy w wykładzie,  połączonym z ćwiczeniami,  o manipulacji słownej w życiu codziennym , poprowadzony przez  p. dr Anettę Ceglińską- Gajdę.

Zajęcia były interesujące, a co najważniejsze sprawiły dużą frajdę uczniom, którzy nie spodziewali się, że na filologii polskiej może być ciekawie. Zamierzamy kontynuować te „polonistyczne wyprawy”  w przyszłym semestrze smile.