W czwartek 21.11. 2019 r. klasy humanistyczne i językowe miały swoje święto. Obchodziliśmy je uroczyście,  uczestnicząc w wykładzie p. Leszka Skierskiego, poświęconym ciekawości i pasji dziennikarskiej oraz sposobom na odkrywanie tajemnic i skarbów małej ojczyzny - Płocka i okolic.

W drugiej części uczniowie klas  1A, 1B, 1G, 1GA, 1GB, 1GG, 2A i 2B wzięli udział w trudnym, ale bardzo emocjonującym quizie  językowym, przygotowanym przez uczennice klasy 2 IB DP.

Po zaciętej dogrywce miejsca na podium zajęli uczniowi klas: miejsce pierwsze - 2 A, miejsce drugie - 1A, miejsce trzecie - 1GG.

Dzień Lingwisty i Humanisty zakończył się rozdaniem słodkich nagród, które zadowoliły nasze liczne i chętne do rywalizacji klasy.

Nad całością imprezy czuwały panie: Paulina Sajur, Jolanta Rędzińska i Anna Żabka.