SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI DO PRAGI, WROCŁAWIA I KARPACZA

W dniach 21-24 maja 2019 r. uczniowie klas 3GA, 3GB oraz 1B wzięli udział w szkolnej wycieczce. Na trasie Jagiellończyków znalazł się Wrocław, Karpacz, Praga oraz Książ. Podczas wyjazdu uczniowie zdobywali wiedzę o historii, kulturze, tradycjach, architekturze, środowisku naturalnym. Wspólnie przeczesywaliśmy ciemne korytarze starej sztolni, zachwycaliśmy się urokiem katedry św. Wita i spacerowaliśmy po Moście Karola. Nie było osoby, która zrezygnowałaby z poszukiwań wrocławskich krasnali. Znaleźliśmy ich naprawdę sporo. W hucie „Julia” udało nam się poznać proces produkcji szkła kryształowego. Na koniec doceniliśmy nie tylko piękno zamku w Książu, ale także otaczający go fantastyczny krajobraz.

Organizatorem wyjazdu była pani Małgorzata Belniak. Informację przekazała pani Marta Borzęcka.