PODZIĘKOWANIE DLA UCZNIÓW ZA UDZIAŁ W AKCJI

"Paczka dla Kombatanta ze Lwowa"

Drodzy uczniowie, po raz czwarty przygotowaliśmy paczki dla naszych rodaków, kombatantów ze Lwowa. W tym roku zorganizowaliśmy 22 paczki, które następnie zostały przekazane do Warszawy, do pana Waldemara Kuczyńskiego, Prezesa  Zarządu Obwodu Warszawskiego Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" Stowarzyszenia Społeczno-Kombatanckiego.

DZIEŃ HUMANISTY I LINGWISTY W JAGIELLONCE

W piątek 16 listopada 2018 roku uczniowie klas 3 GA, 3GB, 1A, 1B, 1H, 2A, 2B, 2C oraz 2H zgromadzili się w auli, by, jak co roku, wspólnie świętować Dzień Humanisty i Lingwisty. Imprezę rozpoczął wykład Pani dr Anny Araucz, która w niezwykle przystępny sposób przybliżyła nam historię rozwoju języka angielskiego na przestrzeni dziejów.

DZIEŃ PRZYRODNIKA I MATEMATYKA W NASZEJ SZKOLE

W piątek 16 listopada 2018 roku w auli Jagiellonki odbyła się impreza organizowana w ramach szkolnego Dnia Młodego Naukowca.Tego dnia gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Nadleśnictwa Płock: Panią Małgorzatę Włoczkowską oraz Pana Mateusza Piątkowskiego.

LEKCJA W MUZEUM NARODOWYM I SPEKTAKL W TEATRZE KWADRAT

15 listopada br. klasa 3f wraz z wychowawczynią - Panią Iwoną Wiktorowską - uczestniczyła w wycieczce do Warszawie.

Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY W DNIU 10 LISTOPADA WZIĘLI UDZIAŁ W XXVII "RAJDZIE NIEPODLEGŁOŚCI"

DOROCZNIE ORGANIZOWANYM PRZEZ PŁOCKI ODDZIAŁ PTTK, STOWARZYSZENIE JAGIELLOŃCZYKÓW I LO IM. WŁ. JAGIEŁŁY.

DZIŚ, 9 LISTOPADA, PUNKTUALNIE O GODZINIE 11:11, UCZNIOWIE ORAZ NAUCZYCIELE NASZEJ SZKOŁY

Z UDZIAŁEM PREZYDENTA PŁOCKA, PANA ANDRZEJA NOWAKOWSKIEGO, JAGIELLOŃCZYKA,

ZAŚPIEWALI HYMN POLSKI.

MIĘDZYSZKOLNY KLUB MYŚLI POLSKIEJ W LO IM. WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY

ZAPRASZA DO POSZUKIWAŃ ODPOWIEDZI NA PYTANIE:

"KTO PIERWSZY PUBLICZNIE OGŁOSIŁ NIEPODLEGŁOŚĆ POLSKI?"

Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

NA STRONIE SZKOŁY UKAZUJĄ SIĘ "ZESZYTY JAGIELLOŃSKIE"

ZAWIERAJĄCE I CZĘŚĆ PRZEDWOJENNEGO PODRĘCZNIKA SZKOLNEGO

PROF. JANA DĄBROWSKIEGO DO HISTORII DLA IV KLASY GIMNAZJUM

WYDANEGO WE LWOWIE W ROKU 1937.