LITERACKIE PASJE OLGI BANASZCZAK Z KLASY IE

Wśród Jagiellończyków jest wielu młodych artystów. W ostatnim czasie swój talent ujawniła uczennica klasy 1E Olga Banaszczak. 25 listopada miała okazję zaprezentować się podczas XXIV Biesiady Literackiej, którą zorganizowała Biblioteka Pedagogiczna. Serdecznie gratulujemy debiutu. Czekamy na kolejną dawkę twórczości.

Olga Banaszczak – uczennica kl. 1E naszej szkoły. Jej pasją jest pisanie oraz rysowanie. Poezją zajmuje się od trzech lat, a malarstwem od siedmiu. Mówi, że jej życie od zawsze związane było ze sztuką. Dodatkowo przez dziewięć lat uczyła się grać na skrzypcach, klarnecie i fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia imienia Karola Szymanowskiego w Płocku oraz prywatnie na saksofonie. Jest osobą pełną talentów i nieodkrytych pokładów kreatywności.

Jagiellończycy na zajęciach na Wydziale Biologii i Wydziale Zarzadzania UŁ

We wtorek 26.11. 2019 r.  uczniowie klasy 2 D, o profilu biologiczni- chemicznym wraz z wychowawcą p. J. Grommunt oraz opiekunami :  p. K. Marszałek i p. A. Żabką wzięli urządzał w ćwiczeniach laboratoryjnych w Katedrze Cytofizjologii  Uniwersytetu Łódzkiego. Podczas zajęć nasi uczniowie wykonywali preparaty z tkanek roślinnych, prowadzili badania mikroskopowe, również z wykorzystaniem mikroskopu fluorescencyjnego.

W czwartek 21.11. 2019 r. klasy humanistyczne i językowe miały swoje święto. Obchodziliśmy je uroczyście,  uczestnicząc w wykładzie p. Leszka Skierskiego, poświęconym ciekawości i pasji dziennikarskiej oraz sposobom na odkrywanie tajemnic i skarbów małej ojczyzny - Płocka i okolic.

W drugiej części uczniowie klas  1A, 1B, 1G, 1GA, 1GB, 1GG, 2A i 2B wzięli udział w trudnym, ale bardzo emocjonującym quizie  językowym, przygotowanym przez uczennice klasy 2 IB DP.

WE CZWARTEK 21 LISTOPADA W RAMACH 117. "GŁOŚNEGO CZYTANIA NOCĄ"

PAŃSTWO ELŻBIETA I TOMASZ ZBRZEZNI ZAPREZENTOWALI "WIELKIEGO  NIEOBECNEGO LEKTUR SZKOLNYCH"

- WAŻNEGO POLSKIEGO TWÓRCĘ POWIEŚCI HISTORYCZNYCH - KAROLA BUNSCHA (1898-1987) - AUTORA CYKLU 15 POWIEŚCI

OBEJMUJĄCYCH DZIEJE POLSKI OD MIESZKA DO ŁOKIETKA.

DZIEŃ MŁODEGO NAUKOWCA W JAGIELLONCE – RATUJ! POTRAFISZ!

21 listopada w naszej szkole królowała nauka i dobra zabawa. Uczniowie klas przyrodniczych i matematycznych wzięli aktywny udział w spotkaniach pod wspólnym hasłem: Ratuj-Potrafisz!

Mieliśmy możliwość wysłuchania intrygującego wykładu pana Krzysztofa Buczkowskiego – wiceprezesa Wodociągów Płockich, który wskazał jak każdy z nas może ratować wodę.

15 listopada 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej Wielkiej Lekcji Geografii na Uniwersytecie Łódzkim. Zajęcia i wykłady prowadzone były przez wykładowców Uniwersytetu Łódzkiego i Jagiellońskiego. Na koniec odbył się Wielki Test.

9 listopada odbył się Rajd Niepodległości organizowany przez Płocki Oddział PTTK i LO im. Władysława Jagiełły. Poświęcony był płockim bohaterom walki o niepodległość.
Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły upamiętnili płockich bohaterów zapalając znicze pod Dębami Pamięci i Tablicami Pamięci na parterze starego budynku, a następnie udali się na Kopiec Harcerzy.

W naszej szkole odbył się coroczny konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Szkolne koło SKKT-PTTK"Szop" zdobyło I miejsce i Puchar Prezesa PTTK oraz I i II miejsce w konkursie piosenki.