Rajd odbył się w sobotę 5.10.2019 roku. Drużyna SKKT-PTTK "Szop" LO im.Władysława Jagiełły wyruszyła z pętli autobusowej na Podolszycach a zakończyła w przystani wodnej "Flis" w Liszynie.

Pokonaliśmy dystans 11,5 km i mimo mroźnej pogody dopisywały nam humory.

WYCIECZKA  KLAS 1C I 1D DO  TORUNIA

Dzień 30 września br. uczniowie klas biologiczno-chemicznych 1C i 1D wraz z nauczycielami - p.Anną Romanowską, p.Małgorzatą Belniak, p. Karoliną Marszałek oraz p.Barbarą Reszczyńską  - spędzili w Toruniu.

Celem wyjazdu była integracja uczniów poprzez udział w warsztatach, podczas których odkrywaliśmy tajniki produkcji świec i wykonywaliśmy efektowne doświadczenia chemiczne.
Obowiązkowym punktem programu było zwiedzanie toruńskiej starówki oraz zakup pierników.

NOC INNOWACJI W PŁOCKIM PARKU PRZEMYSŁOWO-TECHNOLOGICZNYM

Dnia 5 października 2019 r. w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym S.A. odbyła się niepowtarzalna Noc Innowacji organizowana w ramach Festiwalu Cyfryzacji.

Podczas wydarzenia położono nacisk na rozwijanie kreatywności, podnoszenie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży oraz zwiększenie udziału technologii informacyjno-komunikacyjnych w procesie dydaktycznym.

SPOTKANIE Z SANITARIUSZKĄ Z POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

- PANIĄ KATARZYNĄ NOWAKOWSKĄ PS. "KASIA"

W środę 2 października w 80. rocznicę upadku Powstania Warszawskiego uczniowie klas 1A, 1GA, 2A oraz uczniowie zainteresowani historią z klas IB mieli możliwość spotkanie z prawdziwym bohaterem - światkiem historii - Panią Katarzyną Nowakowską ps. "Kasia", jedynym żyjącym jeszcze powstańcem w Płocku. Dziękujemy za wspaniałą lekcję historii.

Porucznik Katarzyna Nowakowska ps. „Kasia”, żołnierz Armii Krajowej, w czasie Powstania Warszawskiego była sanitariuszką 3. Batalionu Pancernego AK „Golski”. Każdą rocznicę powstania obchodzi uroczyście, najczęściej w Warszawie. 29 lipca wzięła udział w spotkaniu z prezydentem RP Andrzejem Dudą, które odbyło się w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego.

KLASA IGA NA WYKŁADZIE PROF. WŁ. BOLECKIEGO I OTWARCIU WYSTAWY

POŚWIĘCONEJ GUSTAWOWI HERLINGOWI-GRUDZIŃSKIEMU

W SPRAWOZDANIU MARCINA SZULIŃSKIEGO

24 września 2019 roku klasa 1GA wraz z wychowawcą – panem Pawłem Felczakiem – udała się do Książnicy Płockiej na otwarcie wystawy poświęconej Gustawowi Herlingowi-Grudzińskiemu i jego twórczości. Wydarzenie to będzie gościć w Książnicy jeszcze przez kilka tygodni pod nazwą: ,,Gustaw Herling-Grudziński, Inny świat… Jego świat”.

NA STRONIE SZKOŁY UKAZUJE SIĘ 130. NUMER "ZESZYTÓW JAGIELLOŃSKICH"

POŚWIĘCONY TWÓRCZOŚCI WALEREGO PRZYBOROWSKIEGO,

POPULARNEGO NIEGDYŚ AUTORA POWIEŚCI HISTORYCZNYCH DLA MŁODZIEŻY,

WIELKIEGO NIEOBECNEGO LEKTUR SZKOLNYCH WE WSPÓŁCZESNEJ POLSKIEJ SZKOLE.

PREMIERA PRZEDSTAWIENIA "TYLKO WRÓĆ WCZEŚNIE"

24 września 2019 r. odbyła się premiera nowego przedstawienia Jagiellońskiej Federacji Teatralnej pt. w"Tylko wróć wcześnie" reż. Oliwii Kowalczyk. W ten sposób Jagiellończycy upamiętnili 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.  Dziękujemy serdecznie p. Krzysztofowi Filipkowskiemu za upamiętnienie tego wydarzenia na zdjęciach.