Wydarzenia

 PROPONUJEMY W TYM ROKU SZKOLNYM NOWY "ZWYCZAJ" POD NAZWĄ

"CZYTELNIA KLUBU MYŚLI POLSKIEJ".

BĘDZIE ON POLEGAŁ NA CYKLICZNEJ PUBLIKACJI WAŻNYCH ARTYKUŁÓW CZYTANYCH I KOMENTOWANYCH NA ZAJĘCIACH

LUB PROPONOWANYCH DO SAMODZIELNEJ LEKTURY.

(Zajęcia w Klubie zawsze w środę o godz. 16.00 w sali nr 17) 

W dniu 10 września 2020 odbędą się zebrania z rodzicami według następującego harmonogramu: 

Klasy 2 LWJ – godzina 16.30

Drodzy Absolwenci 2020 roku! 

Gratulujemy Wam ukończenia Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi  im. Władysława Jagiełły w Płocku.

Życzymy Wam wielu sukcesów, świetnych wyników z egzaminu maturalnego, kontynuowania nauki na wymarzonych uczelniach oraz miłych wspomnień ze Szkoły, częstych powrotów w mury prześwietnej Alma Mater.

Czytaj więcej ...

Z radością i dumą pragniemy poinformować, że nasz projekt eTwinning w ramach programu Erasmus+ otrzymał Odznakę Jakości.

Uczniowie grupy włoskiej z klasy I GG pod opieką p. Agnieszki Kasprzyckiej wzięli udział w projekcie we współpracy z uczniami z Włoch. Uczniowie aktywnie pracowali na platformie eTwinning oraz TwinSpace. Młodzież wymieniała się wiedzą na temat świata, który ich otacza. Poznawaliśmy nasze małe ojczyzny, regiony, miejsca, gdzie mieszkamy i uczymy się, ich historię, ale także  sposób spędzania czasu przez młodzież w Polsce i we Włoszech.

Projekt społeczny „Bo polityka może być łatwa” kierowany jest głównie do osób młodych, mających prawa wyborcze oraz do tych, które już niedługo je otrzymają. Postanowiliśmy skupić się na tej grupie, ponieważ wykazuje się ona najniższą frekwencją w każdych przeprowadzonych w Polsce wyborach.

"Our Jagiellonka" to nowy przebój uczniów Jagiellonki, który miał premierę  podczas Drzwi Otwartych  - 4 czerwca 2020 r.

5 lutego 2020 roku uczniowie naszej szkoły: Julia Lisiecka, Paulina Banaszczak, Weronika Podgórska, Zuzanna Dobaczewska i Adam Koźniewski  spotkali się w studiu, by tam nagrać utwór, który zwraca uwagę oryginalnym tekstem oraz radosnym  wykonaniem.

 

Uczniowie Jagiellonki uczestniczą w programie Deutsch PLUS 

Uczniowie klasy 1G aktywnie uczestniczą w projektach w ramach programu

Deutsch PLUS Instytutu Goethego w Warszawie.