Grupa Cheerleaders Jagiellonka już po raz drugi przygotowała oraz poprowadziła niezapomniane zabawy  taneczne na balu karnawałowym dla uczniów klas 1-3 w Szkole Podstawowej nr 12  im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej  w Płocku.

Z radością i dumą informujemy, że nasza Szkoła bierze aktywny udział w projektach międzynarodowych w ramach programu Erasmus+ eTwinning.

Grupy uczące się języka włoskiego, pod opieką p. Agnieszki Kasprzyckiej rozpoczęły współpracę z młodzieżą z Włoch.

5 lutego br. klasa 2a wzięła udział w wykładach polonistycznych na Uniwersytecie Łódzkim.

Uczniowie wysłuchali następujących wykładów:

1. Literackie obrazy Łodzi (dr Karolina Kołodziej).

2. Literatura baroku - kicz czy artyzm? (dr Małgorzata Mieszek).

3. Specyfika i dziedzictwo futuryzmu (dr Magdalena Lachman).

W środę 29 stycznia klasa 1GC  ( biol./chem./ang.) wzięła w udział w zajęciach laboratoryjnych w katedrze Neurobiologii i  katedrze Cytofizjologii Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŁ.  Uczniowie Jagiellonki pod kierunkiem: dr hab. Renaty Bocian, dr. Bartosza Cabana i dr. Konrada Winnickiego przeprowadzili elektroforezę i  izolację DNA z komórek spichrzowych korzenia cebuli oraz badali fizjologię człowieka doświadczalnie, m.in. przewodnictwo nerwu łokciowego, wpływ zmieniającego się bodźca wzrokowego  na błędnik.

Szczególnie serdecznie, za opieką podczas zajęć, chcemy podziękować Kierownikowi Katedry Panu prof. dr. hab. Janowi Konopackiemu, nieocenionemu w pomaganiu innym w potrzebie.

Zajęcia się bardzo uczniom spodobały i mamy nadzieję szybko wrócić do laboratorium Wydziału BiOŚ UŁ.

18 stycznia 2020 roku odbyły się warsztaty geograficzne dla klas ósmych szkoły podstawowej.

W PIĄTEK 23 STYCZNIA TEGOROCZNI JAGIELLOŃSCY MATURZYŚCI BAWILI SIĘ

NA BALU STUDNIÓWKOWYM W HOTELU TUMSKIM.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ NA STRONIE "GAZETY WYBORCZEJ", "PORTALU PŁOCKIM" ORAZ "PETRONEWS":

BAL JAGIELLOŃCZYKÓW_Gazeta Wyborcza

PORTALPŁOCK

PETRONEWS

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym wszyscy obdarowują się prezentami.

Uczniowie Jagiellonki postanowili ufundować podarunki także zwierzętom ze  schroniska dla zwierząt w Płocku. Bezdomne czworonogi otrzymały od nas  karmę i akcesoria do pielęgnacji.

„Dzieckiem stać się na nowo,
niezwykłą poczuć moc,
odnaleźć naszą gwiazdę
w tę Świętą Noc.

przygasną setki wtórnych gwiazd.
Ten krzyk cokolwiek śmieszny
i jazgot ulic wielkich miast.

Niech błyśnie pierwsza gwiazda,
by to, co ważne, ważnym mogło się stać…