KOMÓRKOMANIA to nie moda na lepszy model telefonu, to moda na uratowanie komuś życia za pomocą komórek. Nie tych, które nosi się w kieszeni, ale tych, które nosi się w swoim ciele.

Nasza Szkoła od trzech lat we współpracy z fundacją DKMS organizuje rejestrację potencjalnych Dawców szpiku kostnego.

W tym roku w Jagiellonce już po raz trzeci przeprowadziliśmy akcję. Podczas wszystkich edycji spora grupa naszych pełnoletnich uczniów, a także przedstawicieli Rady Pedagogicznej wyraziło swoją gotowość do zarejestrowania się w bazie danych DKMS.

Drzwi Otwarte w Jagiellonce cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

W sobotę - 30 marca 2019 roku do naszej szkoły tłumnie przybyli uczniowie  szkół podstawowych i gimnazjów.

Kandydaci do liceum mogli zapoznać się ze specjalnie przygotowaną ofertą edukacyjną, spotkać kadrę pedagogiczną, a także poznać budynek szkoły.

Gimnazjaliści w Książnicy Płockiej

Uczniowie z klasy 3GA w lutym i marcu wzięli udział w lekcjach bibliotecznych poruszających zagadnienia związane ze stresem,
organizowanych przez Książnicę Płocką w formie warsztatów.

Międzynarodowy Dzień Teatru w "Romie"

27 marca przypada Międzynarodowy Dzień Teatru.
Z tej okazji uczniowie Jagiellonki pod opieką p. Marty Borzęckiej oraz p. Małgorzaty Belniak spędzili wieczór w Teatrze muzycznym Roma. Spektakl pt. "Piloci" zachwycił nas niezwykłą scenografią i fantastyczną grą aktorską. Dziękujemy za niezapomniane wrażenia. Z okazji dwudziestolecia działalności Romy całemu zespołowi życzymy wielu sukcesów.

23 marca 2019 roku odbył się rajd "Powitanie wiosny", w którym brali dział uczniowie naszej szkoły.

SKKT-PTTK "Szop" zdobyło puchar i II miejsce w rajdzie organizowanym przez PTTK oddział Płock.

KLASA IIE NA WYSTAWIE PRAC RAFAŁA OLBIŃSKIEGO

W PŁOCKIEJ GALERII SZTUKI

15 marca 2019 roku klasa IIE wraz z Panią Anną Żabką wybrała się do Płockiej Galerii Sztuki na wystawę ponad 100 prac Rafała Olbińskiego, światowej sławy malarza, grafika i scenografa. Po wystawie młodzież oprowadził i krótkie warsztaty z analizy tekstu ikonicznego poprowadził Pan Mirosław Cegłowski.

”Jagielloński Mam Talent”  - to szkolne wydarzenie, podczas którego uczniowie Jagiellonki mogą prezentować swoje różnorodne uzdolnienia.

21 marca 2019 roku w szkolnej auli odbył się koncert finałowy, w którym mogliśmy obejrzeć  6 pokazów konkursowych.

Zespół nauczycieli matematyki wraz z uczniami z klas: 1A, 1F, 2G, 2H, 3G zorganizowali dzień liczby π, który odbył się 16 marca 2019 roku.

Dla uczestników zostały przygotowane różne ciekawy konkursy i zabawy.