Ogłoszenia i komunikaty

ROK GUSTAWA HERLINGA-GRUDZIŃSKIEGO

Rok 2019 został ogłoszony decyzją Sejmu RP "Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego",

jednego z najwybitniejszych pisarzy i intelektualistów polskich XX wieku.

Zasłynął jako autor "Innego świata", "Dziennika pisanego nocą", licznych esejów i przepięknych opowiadań.

Z okazji "Roku Grudzińskiego" publikujemy wydane w roku 1960 opowiadanie pt. "Wieża":

Do lektury opowiadania, jednego z najpiękniejszych w twórczości pisarza, zapraszamy zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

Dodatkowo uczniów zapraszamy do udziału w błyskawicznym konkursie na miniesej literacki pod roboczym tytułem:

JA JAKO CZYTELNIK "WIEŻY" GUSTAWA HERLINGA-GRUDZIŃSKIEGO.

(ostateczny tytuł można, a nawet trzeba, nadać samemu).

Warunki konkursu: praca w Wordzie, Times New Roman, wielkość czcionki: 12; interlinia 1,5, tekst wyjustowany,
objętość dowolna, ale mile widziane teksty krótkie  - 1-2-3 strony formatu A4.

Termin składania prac: piątek 27 września w sali 302.

ZAPRASZAMY.
NAUCZYCIELE JĘZYKA POLSKIEGO.

Ciekawe strony poświęcone pisarzowi:

culture.pl

Polskie Radio

Kultura polska w "Kulturze" paryskiej

Instytut Literacki w Paryżu

Jednocześnie przypominamy, że jeden z tematów tegorocznej OLiJP dotyczy pisarzy paryskiej "Kultury".

Zapraszamy do zmierzenia się z tym tematem, dostępne m.in. na stronie naszej szkoły w artykule:

OLIMPIADY HUMANISTYCZNE