FESTIWAL THEMERSONÓW: PROGRAM
TedxYouth@Jagiellonka - Let me tell you YOUR story
Sukces sportowy LWJ
Narodowe Czytanie "Przedwiośnia"
Uczniowie LWJ zagrali w serialu!
WITAMY W JAGIELLONCE!

Redaktor: Nauczyciele bibliotekarze

W roku szkolnym 2016/17 biblioteka szkolna przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.  Za fundusze otrzymane ze środków  budżetu państwa, po zasięgnięciu opinii Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego i nauczycieli oraz po wielu indywidualnych konsultacjach z uczniami wzbogacono księgozbiór biblioteki o prawie 900 książek i audiobooków.

W ramach programu młodzież uczestniczyła w warsztatach „Wpływ książki na życie człowieka”, prowadzonych przez Pana Krzysztofa Blinkiewicza z księgarni Czerwony Atrament

Ponadto nasi uczniowie zwiedzili wystawę zakupionych książek i wypożyczyli interesujące ich tytuły, aby następnie na zajęciach języka polskiego zaprezentować recenzje wybranych przez siebie książek. Rodzice uczniów mieli również możliwość obejrzenia zgromadzonych zbiorów i uczestniczenia w pokazie „Wspierając czytelnictwo wspieramy rozwój młodego człowieka” , który odbył się w bibliotece 17 listopada br.

Aktualnie nadal można obejrzeć imponującą wystawę, zajmującą niemal  każde wolne miejsce w bibliotece.  Wystawa pt. „Jedna książka może zmienić świat. Wybierz swoją” obejmuje nowości wydawnicze a także pozycje popularno - naukowe  z różnych dziedzin nauki, rozwijające  zainteresowania uczniów. Bardzo nas cieszy ogromna popularność wystawy i ilość wypożyczeń.

Raz jeszcze serdecznie zapraszamy do biblioteki całą społeczność szkolną!

Nauczycie bibliotekarze